Priestor CLOCK-COFFE & BAR sa nachádza na Mierovom námestí v historickom centre mesta Trenčín. Najstaršia časť domu pochádza zo 14. Storočia, ostatné časti sú prevažne datované na 17. storočie.
Zadanie objednávateľa znelo jasne – vytvorenie priestoru, ktorý bude súčasne kaviareň, raňajkáreň, cukráreň a kokteilový bar, z ktorého nebudú chcieť zákazníci odchádzať, miesto kde sa budú cítiť dobre-inak-luxusne-avšak nie tak, aby sa báli čohokoľvek dotknúť.

A tak začal vznikať postupne projekt „Návrh a realizácia interiéru a exteriéru CLOCK-COFFEE&BAR v Trenčíne“.

Pri navrhovaní dizajnu sme sa usilovali o spojenie rôznych materiálov a štýlov – je to kombinácia „kvalitného a dizajnového“– kovu, farby, látok, starého kartáčovaného dreva, bridlicového obkladu, hrdze, kameňa, atď. Snažili sme sa nespadnúť do dizajnu – orientálny, anglický, škandinávsky. Chceli sme skrátka niečo jedinečné – príjemné – exkluzívne a kreatívne zároveň. Priestor, ktorý bude korešpondovať so svojim umiestnením v historickom centre a interiér sa stane prirodzenou súčasťou exteriéru.

Nasledoval rok plný kompromisov a tvrdej práce – spájali sme požiadavky objednávateľa, limity pamiatkového úradu, predstavy majiteľa budovy a jeho projektanta, v neposlednom rade dôležitá koordinácia projektu s profesistami. Domyslieť každý kúsok daného priestoru a neustále efektívne reagovať na vzniknuté zmeny a popritom nestratiť zo zreteľa prvotný koncept dizajnu.

Kľúčovým bodom bolo presvedčiť objednávateľa zákazky a majiteľa budovy o dôležitosti zachovania pôvodných prvkov budovy – high-lightov daného interiéru, pôvodné drevené dvere, klenbové stropy, pôvodný stropný drevený trám v zmysle udržateľnosti tak vzácnych originálnych prvkov interiéru a dopriať im zaslúžený nový šat.

V základe sme sa nesnažili o splynutie s okolitou architektúrou, skôr o oživenie historického exteriéru a celkovo pozdvihnutie jeho vzhľadu, atmosféry i samotnej kultúry služieb na vyššiu úroveň.

 

S projektom „Návrh, vizualizácia a realizácia zariadenia interiéru a exteriéru CLOCK-COFFE&BAR v Trenčíne“ sme sa zúčastnili súťaže o najlepší interiér INSAID AWARD 2020.

Viac si môžete pozrieť TU.

 

 

 

 

Páči sa Vám naša práca? Zdieľajte ju:

Facebook
INSTAGRAM